sowie

Adresy instytucji, urzędów, organizacji, firm w Wałbrzychu, Świdnicy, Jeleniej Górze i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Wybory samorządowe już wiosną - zaktualizuj adres!
2024-01-16 13:55

Wybory samorządowe już wiosną - nie czekaj na ostatnią chwilę z aktualizacją adresu!

Aby zagłosować w wyborach samorządowych w Jeleniej Górze, musisz być osobą stale zamieszkującą na terenie naszego miasta. Jeśli chcesz zaktualizować swój adres w Centralnym Rejestrze Wyborców – już teraz złóż wniosek o zameldowanie na pobyt stały albo o ujęcie w stałym obwodzie głosowania (jeśli spełniasz warunki).


W spisach wyborców w wyborach samorządowych znajdą się wyłącznie ci wyborcy, którzy są ujęci w danym obwodzie głosowania na stałe.

 

W wyborach tych nie możesz jednorazowo zmienić miejsca głosowania ani pobrać zaświadczenia o prawie do głosowania.
Aby zatem zmienić komisję wyborczą, w której głosujesz, musisz zaktualizować swój stały adres w Centralnym Rejestrze Wyborców.

 

Możesz to zrobić poprzez:

 

- zameldowanie się na pobyt stały, (w urzędzie lub on-line, dotyczy tylko obywateli polskich)
- złożenie wniosku o ujęcie w stałym obwodzie głosowania (w urzędzie lub on-line - pamiętaj, aby dołączyć do wniosku dokumenty potwierdzające fakt stałego zamieszkiwania pod tym adresem, np. imienne rachunki za media w tym lokalu, dokumenty potwierdzające własność lub umowa najmu, pierwsza strona swojego rozliczenia podatkowego z tym adresem.

 

Wnioski papierowe można składać w Centrum Obsługi Klienta (ewidencja ludności) przy ul. Ptasiej 6A, w godzinach:

poniedziałek - środa 7:30 - 15:15
czwartek 7:30 - 16:15
piątek 7:30 - 14:15

 

Z uwagi na spodziewaną wysoką frekwencję i dużą liczbę wniosków składanych bezpośrednio przed wyborami, prosimy aby nie zwlekać z tymi czynnościami do ostatniej chwili.

 

SPRAWDŹ SWOJE DANE W CENTRALNYM REJESTRZE WYBORCÓW:

 

Osoby, które nie są pewne tego, czy są ujęte we właściwym stałym obwodzie głosowania, mogą to samodzielnie sprawdzić za pomocą e-usługi udostępnionej przez Ministra Cyfryzacji.

 

Źródło: jeleniagora.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: